Multiplying Decimals

Worksheet by Amanda Bates
Multiplying Decimals worksheet preview image
Subjects
Math
Grades
6
Language
ENG
Assignments
9 classrooms used this worksheet

.175 1.75 17.5 None of the above 0.476 47.6 476 None of the above 3.914 391.4 .3914 None of the above Benjamin bought 12 goldfish. Each goldfish cost $0.8. How much did Benjamin spend? $10.66 9.6 $12.15 $14.92 Using math vocabulary, explain in detail, how you were able to solve Benjamin's problem (above).

Math numbers and operations
Use This Worksheet